Kolejny odcinek Wartostrady z dofinansowaniem z funduszy europejskich ma być gotowy na początku przyszłego roku

Poznań pozyskał środki unijne na rozbudowę Wartostrady. Odcinek od mostu Lecha do mostu Przemysła ma być gotowy w przyszłym roku.

Wartostrada to jedna z tych inwestycji miejskich, która nie budzi większych kontrowersji bez względu na upodobania polityczne. Poznaniacy lubią spędzać czas nad Wartą, a ścieżka pieszo-rowerowa wzdłuż brzegu była potrzebna w tym miejscu od lat – zarówno mieszkańcom jak i turystom.

Miasto regularnie rozbudowuje trasę o kolejne odcinki. Kilka dni temu, udało się pozyskać dofinansowanie z funduszy europejskich. Za te pieniądze powstanie fragment od mostu Lecha do mostu Przemysła po obu stronach Warty.

Poza samą ścieżką, powstanie także oświetlenie oraz monitoring, a do tego mała architektura, w tym stojaki rowerowe czy samoobsługowe punkty naprawy rowerów.

Zakończenie budowy nawierzchni na najnowszym odcinku, planowane jest na początek 2018 roku. Wszystkie odcinki Wartostrady mają być gotowe do 2020 roku. To jednak nie wszystkie planowane inwestycje władz miasta.

„Docelowo planujemy też budowę odcinka łączącego Wartostradę z Jeziorem Maltańskim. To będzie prawdziwy majstersztyk. Trasa będzie przebiegała pod ulicą Jana Pawła II. Zamierzamy wykorzystać fragment dawnych umocnień fortyfikacyjnych, co będzie niewątpliwie ogromną dodatkową atrakcją tego odcinka”

Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania

Najnowsze dofinansowanie, w wysokości ponad 16 milionów złotych, pochodzi z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Całość ma kosztować 21,5 miliona złotych.