Samochody osobowe na parkingach dla autobusów – problem szczególnie uciążliwy w wakacje

Specjalnie wyznaczone miejsca dla autobusów i autokarów w centrum miasta, mają zapewnić wycieczkom turystycznym dogodny dojazd na poznańską starówkę. Niestety, wielu poznańskich kierowców nie zwraca uwagi na oznakowanie i parkuje w miejscach przeznaczonych dla o wiele większych pojazdów.

W godzinach 8:00-18:00, na ul. Stawnej i Dominikańskiej wyznaczone są specjalne miejsca do parkowania dla autokarów. Jak zauważa straż miejska, wielu kierowców nie zwraca jednak uwagi lub ignoruje oznaczenia i zostawia tam swoje samochody osobowe.

Takie zachowanie nie tylko utrudnia parkowanie w centrum pojazdom o większych gabarytach, ale także naraża kierowców osobówek na represje ze strony służb, które mogą odholować nieprawidłowo zaparkowany samochód. Kierowca taki powinien liczyć się także z możliwością otrzymania mandatu.

Problem jest szczególnie uciążliwy latem, w okresie turystycznym, gdy wzrasta ilość wycieczek do Poznania. Kierowcom autobusów i autokarów o wiele trudniej znaleźć miejsce, w którym mogą zaparkować pojazd, zwłaszcza takie, by zapewnić turystom dogodne dotarcie w okolice Starego Rynku.