Inwestycje w oświacie – przez wzrost cen materiałów i usług mogą być problemy. Radni wprowadzili poprawki do budżetu

Poznańskie Inwestycje Miejskie oraz Wydział Oświaty podsumowały dotychczasowe inwestycje w zakresie oświaty, jakie przeprowadzono lub prowadzone są w tym roku. Radni przychylili się do wniosku o oprawki do budżetu miejskiego w tym zakresie.

Poznańskie Inwestycje Miejskie zaprezentowały Komisji Oświaty i Wychowania stan inwestycji, które są realizowane przez spółkę w zakresie oświaty. Wśród nich są rozbudowa Zespołu Szkół numer 6 w Szczepankowie, modernizacja budynku Liceum Ogólnokształcącego nr III przy ul. Strzeleckiej, rozbudowa Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 polegającą na dobudowanie części przedszkolnej, budowa sali gimnastycznej przy Zespole Szkół z Oddziałami Sportowymi przy ul. Głuszyna, budowa sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 4, budowa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego przy ul. Zagajnikowej na Umultowie oraz zakończona niedawno budowa przedszkola na Strzeszynie.

Spółka poinformowała o możliwych problemach finansowych przy realizacji niektórych inwestycji. Ze względu na wzrost cen za materiały i usługi budowlane, przygotowane kilka miesięcy wcześniej kosztorysy nie uwzględniają potrzebnych kwot.

Wydział Oświaty z kolei przedstawił raport z wykonanych podczas wakacji remontów. Prace przeprowadzono w niemal 200 placówkach, a ich koszt wyniósł 8,8 miliona złotych.

Wśród największych modernizacji pojawiły się remonty sanitariatów czy remont przedszkola na ul. Wiązowej, w którym kilka miesięcy wcześniej wybuchł pożar.

Radni przychylili się do wniosku o zmiany w budżecie miejskim. Na bieżące działania przesunięto 16,7 miliona złotych, a subwencja oświatowa została zwiększona o 700 tysięcy złotych.