Wizytówka miasta? Przepełniony kosz na śmieci

„Wizytówka Wolnego Miasta Poznania” – tak przepełnione kosze na śmieci przy Dworcu PKP komentuje radny Jan Sulanowski. Polityk złożył interpelację, w której pyta prezydenta o problem.

Przepełniony kosz na śmieci na przystanku przy Dworcu PKP to codzienność. Śmieci porozrzucane są przez to także wokół niego, co wygląda bardzo nieestetycznie. Co ciekawe, kosz znajdujący się kawałek dalej od wiaty przystankowej, przy schodach do przejścia podziemnego, zwykle jest do połowy pusty. Wychodzi więc na to, że pasażerowie nie lubią spacerować kilku metrów.

Bez względu na przyzwyczajenia podróżnych, trudno nie zgodzić się z radnym, który uważa, że przepełniony kosz przy wiacie oraz śmieci porozrzucane wokół niego, są bardzo słabą wizytówką Poznania. Jest to o tyle ważne, że przystanek ten jest zwykle pierwszym, z którego korzystają turyści przyjeżdżający do stolicy Wielkopolski pociągiem.

Radny Sulanowski poprosił prezydenta Jaśkowiaka, by ten rozważył możliwość ustawienia kolejnych dwóch koszy w pobliżu wiat przystankowych. Jednocześnie, poprosił o odpowiedź na pytanie, kto odpowiada za opróżnianie koszy w tym miejscu.