Pijany leżał na ulicy mając przy sobie ponad 9 tysięcy złotych w gotówce

Ponad 9 tysięcy złotych miał przy sobie 35-latek, który został przewieziony przez straż miejską do Ośrodka dla Osób Nietrzeźwych. Pijany mężczyzna leżał na ul. Wielkiej, a gotówka wypadła mu z kieszeni płaszcza, gdy badał go lekarz.

Strażnicy miejscy zostali wezwani na ul. Wielką do leżącego na ziemi mężczyzny. Na miejsce wezwano również pogotowie ratunkowe. Mężczyzna był pijany, dlatego podjęto decyzję o przekazaniu go do Ośrodka dla Osób Nietrzeźwych.

Podczas badania lekarskiego, z kieszeni płaszcza mieszkańca okolic Jarocina wypadły banknoty o nominałach 100 złotych.

Strażnicy, w obecności załogi pogotowia, przeliczyli gotówkę. Okazało się, że mężczyzna miał przy sobie 9200 złotych oraz 20 funtów brytyjskich. Kwota została spisana w notatkach służbowych, a mężczyzna przewieziony do Ośrodka na ul. Podolańskiej.

Tam, gotówka została ponownie przeliczona i przekazana do depozytu. Mężczyzna miał więc dużo szczęścia, że pieniądze nie zostały mu ukradzione.

Prawdopodobnie prawdziwe „problemy” czekały na niego w domu, ponieważ o zaistniałej sytuacji i miejscu, do którego trafił 35-latek, strażnicy poinformowali telefonicznie jego żonę.