“Aukcja dla Domu” – charytatywna aukcja sztuki w CK Zamek

Już w najbliższą sobotę, w CK Zamek odbędzie się charytatywna aukcja sztuki, którą organizuje Fundacja Dom Autysty. Od wczoraj, w Zamku można oglądać dzieła, które zostaną zlicytowane. Wśród nich są m.in. obrazy, rzeźby i wyjątkowe meble.

Dochód z aukcji zostanie przekazany na budowę pierwszej w stolicy Wielkopolski placówki dla dorosłych chorujących na autyzm.

Licytować będzie można m.in. obrazy, rzeźby, meble, a także dzieła zaprojektowane przez studentów Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Prace przekazali tacy artyści jak m.in. Honza Zamojski, Piotr Bosacki, Wilhelm Sasnal, Joanna Marcinkowska, Ryszard Kaja, Volker Hundertmark czy Małgorzata Szymankiewicz, a także profesorowie Uniwersytetu Artystycznego: Marek Januszewski, Andrzej Leśnik, Andrzej Wielgosz, Marek Haładuda, Piotr C. Kowalski oraz Izabella Gustowska.

Zbiorami ze swojej kolekcji podzielili się również Joanna Jaśkowiak oraz Andrzej Białas, natomiast aukcja została objęta honorowym patronatem przez prezydenta Jaśkowiaka.

W Galerii Profil CK Zamek, otwarto wczoraj otwartą wystawę sztuki współczesnej i designu, podczas której można obejrzeć dzieła, które zostaną zlicytowane. Dostępna jest do piątku, w godzinach 12:00-20:00 oraz w sobotę, w godzinach 12:00-14:00.

Cena wywoławcza dla wszystkich prac wynosi 100 złotych. Wydarzenie rozpocznie się 18 listopada, o godzinie 16:00. Wszystkie prace dostępne są na portalu internetowym, na którym można także wziąć udział w licytacji online.

Założycielami Fundacji Dom Autysty są rodzice osób z autyzmem.