Nowe mieszkania, remonty kamienic – prawie 180 milionów złotych unijnego wsparcia dla ZKZL

Nowe mieszkania socjalne i komunalne, remonty kamienic i modernizacja budynków przychodni to plany Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych w Poznaniu na 2018 rok. Pieniądze na ten cel uzyska z Europejskiego Funduszu na rzecz Inwestycji Strategicznych. Umowę w tej sprawie podpisano dzisiaj.

Program inwestycyjny ZKZL ma pomóc tym poznaniakom, którzy ze względu na trudna sytuację finansową, mają problem z wynajęciem lub zakupem mieszkania na wolnym rynku. Wsparcie ma trafić do najbardziej potrzebujących.

Fundusze na budowę i remonty pochodzą z Europejskiego Funduszu na rzecz Inwestycji Strategicznych. Podpisana z ZKZL umowa opiewa na 178 milionów złotych i jest jedną z pierwszych tego typu w Polsce.

Poza nowymi mieszkaniami socjalnymi i komunalnymi, w planach Miasta są również remonty ośmiu poznańskich kamienic – przy ul. Śniadeckich, Wrocławskiej, Podgórnej, Różanej, Sikorskiego, Kilińskiego, na Wierzbięcicach oraz na Górnej Wildzie.

Plan zakłada ocieplenie budynków, a także wykonanie robót ogólnobudowlanych i konserwatorskich. Miasto przeprowadzi również modernizacje budynków, w których funkcjonują placówki służby zdrowia.