Poznań po raz kolejny z nagrodą Outsourcing Stars

Już po raz czwarty, Poznaniowi przyznano prestiżową nagrodę Outsourcing Stars. Wyróżnienie wskazuje, że stolica Wielkopolski jest najlepszą lokalizacją w Polsce dla sektora usług nowoczesnych.

Nagroda przyznawana jest przez Fundację Pro Progressio, wspierającą i monitorującą rozwój branży outsourcingowej. Wyróżniane są organizacje outsourcingowe, instytucje otoczenia sektora nowoczesnych usług dla biznesu w Polsce, a także centra usług wspólnych, które rozwijają się najdynamiczniej.

Poznań otrzymał nagrodę Outsourcing Stars już po raz czwarty. W imieniu Miasta, odebrała ją dyrektor Biura Obsługi Inwestorów, Katja Lożina, podczas oficjalnej ceremonii, która odbyła się w Gdyni.

“Nagroda Outsourcing Stars to sygnał dla inwestorów, że w Poznaniu otrzymają wsparcie od miasta na najwyższym możliwym poziomie. Dla nas, Biura Obsługi Inwestorów, to wyróżnienie jest dowodem, że praca, którą wykonujemy, daje zamierzony rezultat. W ubiegłym roku wspieraliśmy powstawanie 11 nowych projektów inwestycyjnych z sektora usług nowoczesnych. Staramy się być w regularnym kontakcie z naszymi inwestorami i odpowiadać na ich potrzeby. Jako miasto realizujemy kilka inicjatyw na rzecz branży BPO/SSC, m.in. Tydzień BPO/SSC, kampanię “Niemiecki do Poznania”. Wspieramy sektor IT, w tym także branżę game development. Cieszymy się, że praca Poznania na rzecz sektora usług nowoczesnych jest dostrzegana”

Katja Lożina, dyrektor Biura Obsługi Inwestorów

Jednym z głównych kryteriów podczas oceny jest liczba absolwentów kierunków ekonomicznych i informatycznych, którzy stanowią bazę potencjalnych pracowników dla firm tworzących centra usług nowoczesnych.

Pod uwagę brane są również wspierane przez miasto wydarzenia outsourcingowe i przyciąganie nowych projektów inwestycyjnych w sektorze usług BPO/SSC.