Podawały się za policjantki i okradały mieszkańców. Zostały zatrzymane przez prawdziwych funkcjonariuszy

Dwie kobiety, podejrzane o dokonywanie oszustw metodą „na policjanta”, zostały zatrzymane w Ostrowie Wielkopolskim. Oszustki podając się za funkcjonariuszki, wchodziły do mieszkań swoich ofiar pod pozorem przeszukania lub zabezpieczenia kart kredytowych.

Sprawa ma swój początek 25 stycznia, gdy dwie kobiety, podając się za policjantki i okazując fałszywe dokumenty i odznaki policyjne, weszły do domów pod pozorem „przeszukania”, a później odebrały kartę kredytową wraz z PINem, który ofiara podała, by „zablokować” kartę, ponieważ w okolicznym bankomacie ktoś miał podłożyć urządzenie umożliwiające skanowanie danych.

Szerzej o obu sprawach pisaliśmy na naszym portalu tutaj.

Policjanci poszukiwali sprawczyń, zbierając kolejne dowody i materiał. Kobiety udało się zatrzymać dzięki informacji od innej mieszkanki, którą próbowały oszukać, jednak ta powiadomiła o wszystkim policję.

Funkcjonariusze zatrzymali podejrzane w okolicy, niedaleko jednego z bloków. Oszustki, mieszkanki województwa dolnośląskiego, w wieku 34 i 35 lat, zostały przewiezione do policyjnego aresztu.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na postawienie kobietom zarzutów oszustwa. Zastosowano wobec nich dozór policyjny i poręczenie majątkowe. Sprawa jest rozwojowa, a policja nie wyklucza, że kobiety dokonały innych tego typu przestępstw.