Oszuści nadal wykorzystują zaufanie seniorów. Na poznańskim Grunwaldzie kobieta wyrzuciła przez okno swoje oszczędności

Poznańscy policjanci z Referatu Wywiadowczego KMP odzyskali gotówkę, którą jedna z seniorek mieszkających na Grunwaldzie wyrzuciła przez okno zgodnie z poleceniem oszusta podszywającego się pod funkcjonariusza CBŚP.

 

Do zdarzenia doszło 17 marca na terenie poznańskiego Grunwaldu. Jedna z seniorek odebrała telefon od mężczyzny, który podawał się za funkcjonariusza CBŚP. Rozmówca w czasie konwersacji wypytał 69-latkę o kosztowności, jakie ma w domu. Następnie przekonał ją, że nie są one bezpieczne i powinna je przekazać do policyjnego depozytu.

Mężczyzna polecił jej spakowanie pieniędzy w torbę, a następnie wyrzucenie kosztowności przez okno. Kobieta postąpiła zgodnie z poleceniem, myśląc, że rozmawia z prawdziwym policjantem.

Gdy tylko się rozłączyła, zdenerwowana i przejęta sytuacją, postanowiła opowiedzieć o tym sąsiadce, a także jeszcze raz porozmawiać z Policją – tym razem sama zadzwoniła, dlatego połączyła się z prawdziwymi funkcjonariuszami.

Dyżurny słysząc opowieść natychmiast skierował w ten rejon policjantów z Referatu Wywiadowczego. Po przybyciu, przeszukali budynek przy bloku,w którym mieszka seniorka, a tam znaleźli foliową torbę z gotówką -łącznie było to kilka tysięcy złotych.

Po zakończeniu działań, pieniądze wróciły do właścicielki.

Policja po raz kolejny apeluje, by nie przekazywać obcym osobom pieniędzy i kosztowności, ani danych logowania i danych wrażliwych.