Druga edycja festiwalu Cały Poznań Ukulele potrwa trzy dni

Już jutro rozpocznie się druga edycja festiwalu Cały Poznań Ukulele. Przez trzy dni, miłośników tego coraz popularniejszego instrumentu będzie można spotkać w różnych miejscach miasta. Poza wspólnym graniem, na uczestników czekają również warsztaty i nauki strojenia ukulele.

Ubiegłoroczna, pierwsza edycja festiwalu cieszyła się dużym zainteresowaniem. Udział wzięli w niej nie tylko poznaniacy, ale także miłośnicy tego instrumentu z różnych zakątków Polski.

Choć oficjalne otwarcie nastąpi w samo południe w sobotę, to atrakcje związane z festiwalem ruszą już w piątek, 1 czerwca.

Organizatorzy zapewniają, że na uczestników czekają niespodzianki, jednak nie chcą zdradzić żadnych szczegółów. Zachęcają jednak, by w piątek być czujnym w godzinach popołudniowych, szczególnie w okolicach Śródki.

Wieczorem, od godziny 21:00 zapraszają do Muchos przy ul. Nowowiejskiego, gdzie “wydarzy się rzecz niecodzienna”. O godzinie 22:00 na scenie pojawi się Uku Dżez Bend, a o 23:00 rozpocznie się ukulelowe jam session bluesowo-jazzowe. Od północy potrwa tzw. “open mic”, czyli wspólne ukelelowanie. Wstęp do Muchos jedynie dla osób pełnoletnich.

W sobotę odbędzie się główny dzień festiwalowy, który rozpocznie się o godzinie 12:00 od… zagrania hejnały z wieży ratuszowej na ukulele.

Następnie, impreza przeniesie się na Wolny Dziedziniec przed Urzędem Miasta Poznania, gdzie od godziny 12:30 rozpoczną się warsztaty i pokazy. Podczas wydarzenia nie zabraknie również m.in. zajęć ze strojenia ukulele, nauki gry, a także punktów informacyjnych, gdzie będzie można dowiedzieć się np. na co zwrócić uwagę przy zakupie tego instrumentu.

Kto jeszcze wystąpi tego dnia na festiwalowej scenie?

14:00 – Polish Ukulele – pierwszy blok występów polskich ukulelistów
15:00 – Humam Ammari
15:50 – Tomek Grdeń One Man Show
16:10 – Professor Peter czyli Peter VAlphen z Holandii
17:00 – Ukus In Fabula z Włoch
18:00 – René Souček z Czech
19:00 – Peter Moss z Anglii
20:00 – UkulelebOboys z Meksyku
21:00 – PPNOU i przyjaciele

Następnie, wydarzenie ponownie przeniesie się do Muchos, gdzie o godzinie 23:00 rozpocznie się impreza dance z “odrobiną ukulele”.

W niedzielę, od godziny 12:00 festiwal znów gościć będzie na Wolnym Dziedzińcu, gdzie odbywać się będą koncerty, pokazy i warsztaty. Organizatorzy dedykują ten dzień szczególnie dzieciom.

12:00 – Piosenkowa Krowa czyli Marek Gordziej i Tom Kasperek w repertuarze dla najmłodszych
12:30 – Przemysław Sledziuha Śledź
12:50 – Jogin Śmiechu
13:00 – Ukulelove Łejery Szkoła i Teatr
14:00 – Polish Ukulele
14:50 – Burzol gra na ukulele z Kelenem!
15:20 – Polish Ukulele
15:50 – Coś Nowego(zespół wydziału WSE UAM)
16:10 – Joga Śmiechu
16:30 – Cały Poznań Ukulele