Uczniowie poznawali oferty szkół wyższych na Poznańskim Salonie Maturzystów

Niektórzy uczniowie myślą o wyborze uczelni jeszcze przez zdaną maturą. Szeroki wachlarz uczelni nie jest ułatwieniem dla przyszłych studentów, dlatego Poznański Salon Maturzystów wyszedł im naprzeciw.

W poniedziałek i wtorek, odbył się kolejny Poznański Salon Maturzystów, organizowany przez miesięcznik „Perspektywy”. Wydarzenie to ułatwiło wybór odpowiedniej szkoły wyższej i kierunku.

Dla wszystkich rozpoczynających studia taka decyzja nie jest najprostszą sprawą, bowiem w Polsce istnieje 31 uczelni publicznych oraz mnóstwo prywatnych, które także przedstawiły swoją ofertę i wzbudziły zainteresowanie przyszłych żaków.

Poznań na akademickiej mapie uczelni jest bardzo ważną lokalizacją, dlatego że aż co czwarta spotkana osoba na ulicy to student. Świadczy to przede wszystkim o atrakcyjnych warunkach studiowania w stolicy Wielkopolski oraz o światowym poziomie edukacji poznańskich uczelni i ich wykładowców.

Obecnie studia w Poznaniu kończy aż 30000 studentów, co stawia przed miastem wyzwanie na zapewnienie pracy wszystkim absolwentom.