Poznań znowu przyciąga

Rozpoczęła się 10. edycja akcji “Poznań Przyciąga”, która ma na celu zachęcenie młodzieży z całej Polski do studiowania na poznańskich uczelniach. W tym roku, z uwagi na sytuację epidemiologiczną w kraju, akcja w całości odbywa się w formie zdalnej, jednak nie przeszkadza to w dotarciu do potencjalnych przyszłych studentów.

Akcja “Poznań Przyciąga” skierowana jest do uczniów szkół ponadpodstawowych, w celu zachęcenia ich do podjęcia nauki na jednej z poznańskich uczelni. To również pomoc w wybraniu przez nastolatków dalszej ścieżki edukacji.

W stolicy Wielkopolski funkcjonują 23 uczelnie, w tym 8 publicznych. Nie ma więc wątpliwości, że Poznań zasługuje na miano miasta akademickiego. Co roku studiuje tu ok. 100 tysięcy osób.

Zwykle specjalni ambasadorzy miasta i projektu odwiedzali uczniów w ich szkołach w całej Polsce. W tym roku, z uwagi na sytuację epidemiologiczną, nie jest możliwe przeprowadzenie akcji w takiej formie. Nie oznacza to jednak, że Poznań nie dociera do potencjalnych przyszłych studentów.

Wszelkie spotkania odbędą się w formie zdalnej. Przygotowano 4 webinary dla uczniów, które pozwalają na zapoznanie się z ofertami poznańskich uczelni, programami stypendialnymi oraz możliwościami, jakich dostarcza życie w Poznaniu.

Wszystkie spotkania są dostępne na miejskich kanale YouTube. Dziś odbyło się pierwsze z nich, skierowane do uczniów klas o profilach humanistycznych i artystycznych. Kolejne zaplanowane jest na piątek, 27 listopada i będzie dedykowane klasom biologiczno-chemicznym. Dla klas matematyczno-technicznych przygotowano webinar, który odbędzie się 1 grudnia, a całość zakończy blok skierowany do klas ekonomicznych 3 grudnia.

Oprócz tego przygotowano także specjalną stronę internetową “Poznań Przyciąga“, na której umieszczono wszystkie niezbędne informacje dotyczące oferty akademickiej miasta. Można tam również wypełnić test preferencji zawodowych i pobrać poradnik maturzysty.

Kampania promocyjna “Poznań Przyciąga” realizowana jest również w mediach społecznościowych, głównie na Instagramie i Facebooku. Młodzież zainteresowana ofertą akademicką Poznania będzie mogła obejrzeć tam wywiady z absolwentami poznańskich uczelni oraz wziąć udział w konkursie fotograficznym.