Okradali samochody na parkingach przed marketami odwracając uwagę kierowców. Zatrzymała ich policja, która szuka kolejnych poszkodowanych

Odwracali uwagę kierowców i okradali samochody na parkingach pod marketami – szajka złodziei ze Swarzędza od pewnego czasu działała nie tylko na terenie gminy Swarzędz, ale także całej Wielkopolski. Grupa została rozbita przez policjantów z Komisariatu Policji Swarzędz.

Do kradzieży dochodziło w rejonie marketów i centrów handlowych na terenie Wielkopolski. Schemat był prosty – jeden z mężczyzn odwracał uwagę kierowców rozmową, a w tym czasie pozostali otwierali drzwi od strony pasażera i kradli to, co było pozostawione w zasięgu ręki – portfele, dokumenty czy telefony. Jeżeli kierowca był czujny, przebijali oponę, a kradzież następowała, gdy kierowca był zajęty wymianą opony.

Poszkodowani wycenili swoje straty na kilka tysięcy złotych.

Policjanci pracowali nad sprawą przez kilka tygodni m.in. analizując zapisy monitoringu miejskiego. Dzięki temu, udało się wytypować potencjalnych przestępców.

Pod koniec marca policjanci z Komisariatu Policji w Swarzędzu zatrzymali trzech mężczyzn tuż po tym jak podjęli próbę kradzieży.

Zatrzymani są w wieku 26-42 lata, a za zarzucane im czyny grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Jednocześnie, z uwagi na podejrzenia, że grupa działała na terenie całej Wielkopolski i informacje od poszkodowanych mogły nie dotrzeć do swarzędzkich funkcjonariuszy, policja prosi o kontakt osoby, które zostały okradzione o kontakt pod numerem telefonu 61 841 48 00.