Co robić w niedzielę w Poznaniu?

Pogoda nie zachęca, lecz warto spędzić pierwszą niedzielę grudnia aktywnie. Wszystkich miłośników zachęcamy do zapoznania się z wydarzeniami organizowanymi przez Kino Pałacowe i festiwal „Ale Kino”.

Siłaczki – prapremiera w Kinie Pałacowym

Siłaczki to pierwszy w historii polskiej kinematografii film opowiadający o sufrażystkach, które na przełomie XIX i XX wieku na ziemiach polskich walczyły o prawa dla kobiet. Przedpremierowy pokaz filmu odbędzie się w stulecie podpisania dekretu o prawach wyborczych dla kobiet. Po pokazie odbędzie się spotkanie z twórcami filmu, które poprowadzi Violetta Szostak.

Godz. 20:00, Kino Pałacowe, CK Zamek, ul. Św. Marcin 80/82

Bilety: 20 zł.

Festiwal “Ale Kino”

47 filmów pełnometrażowych, spotkania z filmowcami i liczne warsztaty – tak przedstawia się tegoroczna edycja 36. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino! Pierwsze seanse będzie można zobaczyć już 2 grudnia. Ale Kino! otworzy gala zatytułowana “Sto lat. Wspólna radość!”, która odbędzie się o godz. 12, w Sali Wielkiej Centrum Kultury Zamek. Festiwal ma charakter międzynarodowy, zobaczymy więc filmy reżyserów z różnych stron świata, m.in. z Czech, Estonii, Armenii czy Meksyku. Twórcy powalczą o nagrody w takich kategoriach jak: najlepszy film pełnometrażowy, najlepszy film krótkometrażowy, czy debiut.

W niedzielę można będzie zobaczyć m.in. takie filmy, jak “Old Boys”, “Łajka” czy “Dilili w Paryżu”.

Godz. 14:00-20:00, Multikino 51, ul. Królowej Jadwigi 51

Andrzej Piaseczny – O mnie, o tobie, o nas

Po jubileuszowym 2017 roku, w którym Andrzej Piaseczny świętował 25 lat na scenie muzycznej, przyszedł czas na nowy rozdział w jego karierze. Jeden z najpopularniejszych polskich wokalistów wypuścił nowy album  “O mnie, o tobie, o nas”, zawierający kompozycje Ani Dąbrowskiej. Na koncercie nie zabraknie też znanych i od lat uwielbianych przez publiczność utworów z poprzednich płyt artysty.

Godz. 18:00, Sala Ziemi, ul. Głogowska 14

Bilety: 120-160 zł.

Pochód polski – ponownie w Poznaniu po stu latach 

Przemarsz nawiązuje do pochodu, w którym ulicami Poznania przeszli delegaci i delegowane na Polski Sejm Dzielnicowy 3 grudnia 1918 r. Uczestnicy otrzymają czerwono-białe flagi i rozety, a pod pomnikiem powstańców wielkopolskich kwiaty, z których ułożą wspólnie biało-czerwoną flagę. Po zakończeniu uroczystości pod Pomnikiem Powstańców Wielkopolskich organizatorzy zapraszają na wojskową grochówkę. Godz. 14:45-16:00, Fara Poznańska