Czy warto brać kredyt na remont mieszkania?

Ostateczna decyzja o remoncie zapada najczęściej po sporządzeniu kosztorysu. Problem jednak w tym, że nie wszystko można zaplanować. Czasem okazuje się, że konieczne są większe nakłady pracy – i co zatem idzie środków – niż pierwotnie planowano. Gdy oszczędności się skończyły, pozostaje się zapożyczyć. Lepszy będzie kredyt czy pożyczka?

Kredyt z banku nie dla każdego

Remont mieszkania jest kłopotliwy i wiele osób woli mieć go za sobą jak najszybciej. Tymczasem staranie się o kredyt w banku jest czasochłonne. W pierwszej kolejności trzeba porównać dostępne propozycje, a później postarać się o zaświadczenia o dochodach, których bank z pewnością będzie wymagał. W efekcie prace remontowe mogą być wstrzymane nawet na kilka tygodni.

Banki mają obowiązek dokładnie sprawdzać zdolność kredytową potencjalnych klientów. Jeżeli masz aktywną pożyczkę, a w portfelu kartę kredytową, odpowiedź banku może być negatywna. Właśnie dlatego warto skorzystać z alternatywy – pożyczki pozabankowej.

Pożyczka online nie tylko na drobną kwotę

Gdy pierwsze firmy pożyczkowe rozpoczęły działalność na polskim rynku, oferowały klientom pożyczki w granicach od 100 do 1000 zł. Aktualnie oferta jest znacznie bogatsza, co widać po zestawieniach i rankingach zamieszczanych w serwisie Czerwona Skarbonka. Przykładowo osoby zamierzające pożyczyć pieniądze po raz pierwszy w firmie:

 • ViaSMS.pl mogą ubiegać się o kwotę od 100 do 4000 zł,
 • Credissimo mogą wnioskować o pożyczkę w kwotach od 100 do 5000 zł,
 • Extraportfel.pl mogą złożyć wniosek o pożyczkę do kwoty 6000 zł,
 • Lendon.pl mogą otrzymać do 6000 zł,
 • Wonga mogą pożyczyć od 50 do 20 000 zł.

Alternatywą dla pożyczek krótkoterminowych, których okres spłaty najczęściej wynosi od 30 do 65 dni, są pożyczki na raty. W odróżnieniu od chwilówek są one oprocentowane, ale okres spłaty jest wydłużony do 12 miesięcy.

Pożyczka online od ręki, bez zbędnych formalności

W przypadku remontu liczy się czas. Jeżeli prace remontowe są przeprowadzane przez zewnętrzną, wyspecjalizowaną firmę, każdy dzień zwłoki może wiązać się z karami umownymi dla inwestora. Właśnie z tego względu pożyczenie pieniędzy w firmie pożyczkowej może być bardzo korzystne. Wszystko dlatego, że pożyczki online są udzielane bez zbędnych formalności.

Aby otrzymać pożyczkę online, musisz jedynie:

 • wypełnić wniosek zamieszczony na stronie pożyczkodawcy – podać trzeba dane osobowe, adresowe i numer rachunku bankowego,
 • złożyć oświadczenie o dochodach – nawet w przypadku pożyczek na raty pożyczkodawcy rzadko wymagają zaświadczeń o dochodach; czasem konieczny będzie wyciąg z rachunku bankowego,
 • wykonać przelew weryfikacyjny – za pomocą takiego przelewu potwierdzisz swoje dane osobowe,
 • poczekać na odpowiedź firmy pożyczkowej – w zależności od firmy, jest ona udzielana w ciągu kilku minut.

Jedyne ograniczenie, które stosują firmy pożyczkowe, odnosi się do wieku pożyczkodawcy. Problem ze znalezieniem pożyczki mogą mieć osoby w wieku 18-20 lat. Wielu pożyczkodawców proponuje swoje produkty osobom powyżej 21 lat.

Szeroki wybór ofert – wybierz pożyczkę idealną dla siebie

Pożyczki online mają sporo zalet – brak formalności nie jest jedynym powodem, dla którego warto skorzystać z takich produktów. Ponieważ na polskim rynku działa wiele firm pożyczkowych, wybór jest bardzo szeroki. Klienci mogą starać się o:

 • pożyczkę krótkoterminową,
 • pożyczkę na dłużej – pożyczkę ratalną,
 • pożyczki bez BIK czy BIG – produkty dedykowane osobom, które w przeszłości miały problem ze spłatą zobowiązań w terminie.

Do szerokiej oferty firm pożyczkowych trzeba dodać jeszcze czas – decyzja kredytowa często jest wydawana jeszcze w tym samym dniu. Wiele firm pożyczkowych zachęca klientów do skorzystania ze swoich produktów, zapewniając, że wniosek o pożyczkę zostanie rozpatrzony w ciągu 15 minut.

Gdy remont okazał się droższy niż zakładano, a zgromadzone oszczędności zostały już wydane, rozwiązaniem może być właśnie pożyczka online. To dobra alternatywa dla tradycyjnego kredytu bankowego.