Kolejne nowe połączenie lotnicze z Poznania? Tym razem ciepły, wakacyjny kierunek

Wiele wskazuje na to, że jeszcze tego lata pasażerowie poznańskiego lotniska zyskają nowe połączenie lotnicze. Tym razem w systemie niskokosztowego przewoźnika Ryanair pojawiło się ciepłe miasto na południu Europy. Loty mają być realizowane w okresie wakacyjnym.

W tym tygodniu na poznańskiej Ławicy odbywają się inauguracje nowych połączeń uruchomionych przez Ryanair – do Zadaru, Sztokholmu, Cork i Rzymu. W ubiegłym tygodniu ogłoszono nowe połączenie, które będzie realizowane od jesieni – z Poznania polecieć będzie można bezpośrednio do Budapesztu.

Wiele wskazuje na to, że to nie koniec atrakcji i dobrych wiadomości dla pasażerów. Jutro na poznańskim lotnisku odbędzie się konferencja prasowa, podczas której prawdpodobnie zostaną podane informacje m.in. o nowych połączeniach planowanych przez Ryanair.

Już dziś w systemie przewoźnika pojawiła się wskazówka – grecka miejscowość Kavala. Początkowo dostępne były także godziny lotów, jednak obecnie nie ma tej informacji. Połączenie prawdopodobnie realizowane będzie w środy z wylotem z Poznania o godzinie 12:25 i lotem powrotnym o 16:10. Lot ma trwać 2 godzin i 20 minut.

Według nieoficjalnych informacji loty mają ruszyć jeszcze od 3 lipca i będą mieć charakter typowo sezonowy, ponieważ ostatni lot miałby się odbyć 25 września. To z kolei sugeruje, że będą realizowane w ramach formuły czarter-mix, przez spółkę-córkę Ryanair Sun, która od jesieni tego roku zostanie “przemianowana” na nową linię – Buzz.

Miasto Kavala położone jest w północno-wschodniej Grecji, nad Morzem Egejskim. Choć ma nieco ponad 50 tysięcy mieszkańców i jest zaliczane do małych miast, to charakteryzuje się ciekawą architekturą i dużą ilością zabytków.

 

autorka: A. Karczewska