Wyłudzali kredyty na podstawie sfałszowanych dokumentów. Policja zatrzymała ich na gorącym uczynku

Poznańska policja dokonała zatrzymania dwóch osób podejrzanych o fałszowanie dokumentów i wyłudzenia kredytów. Straty, jakie miało spowodować działanie zatrzymanych wyniosły około 1,5 miliona złotych.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Poznaniu prowadzili śledztwo związane z pozyskanymi przez nich informacjami o osobach wyłudzających kredyty w różnych placówkach bankowych. Podejrzani mieli posługiwać się sfałszowanymi zaświadczeniami o dochodach i zatrudnieniu.

Funkcjonariusze ustalili, że 5 kwietnia około godziny 13:30 podejrzani pojawią się w placówce bankowej w Swarzędzu, gdzie będą chcieli wyłudzić kredyt gotówkowy.

Po przybyciu na miejsce policjanci zauważyli dwie osoby, próbujące wyłudzić kredyt w wysokości 90 tysięcy złotych posługując się sfałszowaną dokumentacją.

Podejrzanymi okazali się mieszkańcy Kostrzyna Wielkopolskiego. W toku dalszego postępowania przeprowadzono również przeszukanie miejsca zamieszkania zatrzymanych osób, podczas którego ujawniono szereg dokumentów bankowych i pieczątek różnych firm, które służyły do fałszowania zaświadczeń o zatrudnieniu przy wyłudzaniu kredytów.

Podczas analizy dokumentów, policjanci ustalili, że podejrzani wyłudzili kredyty na łączną kwotę około 1,5 miliona złotych. Dokładny sposób działania sprawców sprawdzany jest przez policjantów ze Swarzędza.

Zatrzymani usłyszeli zarzut wyłudzenia kredytów oraz fałszowania dokumentacji, za co grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.