Poznań dołączył do Programu na rzecz dostępności

Pełnomocniczka prezydenta Poznania ds. Osób z niepełnosprawnościami podpisała dokument, na podstawie którego Poznań dołączył do grona podmiotów biorących udział w Programie na rzecz dostępności. Ma być to kolejny krok w kierunku integracji osób niepełnosprawnych z pełnosprawnymi i likwidowaniem barier w przestrzeni publicznej. Do programu należy już 133 samorządów, organizacji i firm.

Deklaracja dołączenia do programu na rzecz dostępności jest jednocześniem dołączeniem do Programu Dostępność Plus. Jak wyjaśniła Dorota Potejko, pełnomocniczka prezydenta Poznania ds. osób z niepełnosprawnościami, zapewnienie dostępności przestrzeni w stolicy Wielkopolski dla wszystkich jest dla Poznania bardzo ważne.

Program partnerstwa oznacza likwidację barier i działania na rzecz udostępniania przestrzeni publicznej dla wszystkich, nie tylko z myślą o osobach niepełnosprawnych. Obejmuje nie tylko bariery architektoniczne, ale wspiera takie działy jak edukacja, służba zdrowia, transport, konkurencyjność czy usługi.

To kolejny krok Miasta w kierunku działań na rzecz integracji wszystkich grup społecznych i przeciwdziałaniu wykluczeniom. Od lat Poznań uwzględnia konieczność likwidacji barier architektonicznych przy okazji remontów i budowy nowych obiektów, dokonuje zakupu niskopodłogowego taboru dla komunikacji miejskiej i tworzy m.in. makiety dotykowe dla osób z dysfunkcją narządu wzroku.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google.
Polityka prywatności i obowiązujące Warunki korzystania z usługi.