Festiwal to przede wszystkim muzyka etniczna i folk wywodząca się z różnych, często bardzo odległych dla Polaków regionów świata.
Główne wydarzenia dobywały się przed CK Zamek, gdzie parking zmienił się w trawiastą polanę. W tym celu rozwinięto aż 1900 rolek z trawą.
Podczas festiwalu, który trwał od czwartku do niedzieli (13-16 czerwca) przed publiką wystąpiło 120 artystów. W tym roku odbyło się 14 koncertów, podczas których zaprezentowano przede wszystkim world music, etno i folk.
Ethno Port Poznań to nie tylko muzyka. Przez cztery dni festiwalu odbyło się także 25 wydarzeń towarzyszących, w tym m.in. pokazy filmowe, potańcówka, wystawy i warsztaty. Nie zapomniano również o najmłodszych, dla których po raz kolejny zorganizowano Małe Ethno, czyli część festiwalu poświęconą dzieciom. W jego programie zadbano m.in. o liczne warsztaty, spektakle czy opowiadanie baśni.
Przy organizacji pomagało 24 wolontariuszy. Według organizatorów, w tegorocznej edycji Ethno Port Poznań udział wzięło około 11 800 uczestników.