Warta Poznań wygrała bój o utalentowanego 17-latka. Chciały go u siebie kluby Ekstraklasy

Warta Poznań dokonała kolejnego wzmocnienia na nadchodzący sezon. Do drużyny “Zielonych” dołączy Sebastian Olszewski, utalentowany 17-latek, który podpisał z poznańskim klubem dwuletni kontrakt. Młodego obrońcę chciały u siebie także kluby Ekstraklasy.

Sebastian Olszewski wzmocni prawą stronę obrony. Wychowanek Rozwoju Katowice mimo młodego wieku ma na swoim koncie udane występy w II lidze, w której rozegrał już 25 spotkań. Co ciekawe, w II lidze zadebiutował w 2017 roku w meczu z Wartą Poznań.

W sierpniu zawodnik skończy 18 lat i jest uznawany za ekspertów i obserwatorów za bardzo perspektywicznego piłkarza, który ciężko pracuje na swój sukces i formę.

“W Rozwoju Katowice, którego jestem wychowankiem, była taka polityka, żeby szybko wprowadzać młodych zawodników do piłki seniorskiej. Ale skoro grałem, to znaczy, że byłem gotowy “

Sebastian Olszewski, Warta Poznań

Prawy obrońca podpisał z Wartą Poznań dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny rok. Przeszedł do “Zielonych” na zasadzie transferu deifnitywnego. W swoich barwach widziały go także kluby m.in. z polskiej Ekstraklasy, w tym Górnik Zabrze i Pogoń Szczecin, jednak młody sportowiec zdecydował się na przeprowadzkę do Poznania.

To już dziewiąty zawodnik pozyskany przez poznańską drużynę w letnim okienku transferowym. Wcześniej do Warty Poznań trafili: obrońcy Tomasz Boczek, Jakub Kuzdra, Aleks Ławniczak i Nikodem Fiedosewicz, pomocnicy Mariusz Rybicki, Mateusz Kupczak i Karol Gardzielewicz oraz napastnik Gracjan Jaroch.