Poznańskie zoo proponuje w weekendy różne atrakcje np.wspólne karmienie zwierząt

Poznańskie zoo w wakacje proponuje nie tylko tradycyjne zwiedzanie, ale także specjalne weekendowe atrakcje np. wspólne karmienie zwierząt. Ponadto w ostatnim czasie w zoo na świat przyszły, m.in. mała zebra, karakale i antylopa.

Co weekend pracownicy ogrodu zapraszają, m.in. na opowieści o zwierzętach, a także na widowiskowe, wspólne karmienie zwierząt: kukabur chichotliwych, pandek rudych, lemurów katta czy „Momo” – małej sitatungi. Na dzieci czekają również gry i zabawy.

W tę niedzielę, z okazji Światowego Dnia Słoni – poznaniacy i turyści mają też szansę na niecodzienne zwiedzanie słoniarni i wycieczkę do – słoniowej kuchni.

Na początku sierpnia powiększyło się grono „mieszkańców” ogrodu. W poznańskim zoo na świat przyszła mała zebra. Już wiadomo, że to chłopiec. Opiekunowie nie wybrali jeszcze dla niego imienia.

Nowymi mieszkańcami są także Junno i Safi – małe karakale, które rankiem lubią się bawić, a popołudnia – jak to koty – spędzają na leniwych drzemkach ze swoją mamą Helą.

Tony piachu na wybiegu przesypują, wspólnie ze swoją rodziną, młode surykatki – Fela, Stach i Johan. Ich głównym celem jest znalezienie ulubionych owadów. Zwierzaki skończyły niedawno siedem tygodni.

„Pierwszego potomka doczekała się też w ostatnim czasie para antylop szablorogich. Maluch urodził się kilka tygodni temu. Trudno go zobaczyć, bo ukrywa się jeszcze pośród wysokich traw, a jego bezpieczeństwa pilnuje mama. Są jednak szczęśliwcy, którym udało się dojrzeć małą antylopę w porze karmienia” – wskazał poznański magistrat.

W okresie letnim poznańskie zoo czynne jest codziennie w godz. 9-19.