Został jeden krok do utrzymania. Już dzisiaj Warta zagra z Lechią Gdańsk

Przed sezonem Warta Poznań była jedną z drużyn typowanych do spadku z PKO Ekstraklasy. Okazuje się jednak, że na cztery kolejki przed zakończeniem sezonu, Zieloni mogą zagwarantować sobie utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Zadanie jest jednak trudne – na drodze stanie Lechia Gdańsk.

Drużyna Warty Poznań już na cztery kolejki przed zakończeniem sezonu PKO Ekstraklasy może zapewnić sobie utrzymanie w PKO Ekstraklasie. Zadnie przed drużyną prowadzoną przez trener Dawid Szulczek będzie jednak trudne. Na drodze stanie bowiem Lechia Gdańsk.

Zespół z Gdańska zajmuje obecnie czwarte miejsce w ligowej tabeli, które premiuje go do grania w europejskich pucharach. Nie posiada jednak dużej przewagi nad pozostałymi drużynami. Można mieć więc pewność, że wystąpi w spotkaniu z Zielonymi bardzo skoncentrowany. Poza tym będzie on grał na swoim stadionie, na którym notuje świetne wyniki. W Gdańsku przegrał tylko jedno spotkanie (z Jagiellonią 1:2).

W składzie ekipy Biało-Zielonych zabraknie ich najlepszego strzelca. Łukasz Zwoliński, autor 11 goli w tym sezonie, pauzuje za czwartą żółtą kartkę. Do składu Lechii wróci za to Portugalczyk Flavio Paixao.

Warta radzi sobie ostatnio w lidze nadspodziewanie dobrze. Z pięciu ostatnich spotkań, drużyna wygrała aż cztery i odskoczyła od strefy spadkowej. Ma aktualnie 36 punktów, tyle samo, co Legia Warszawa.

Wieczorem drużyna Dawida Szulczka nie zagra jednak w najsilniejszym składzie. Od dłuższego czasu nieobecni są Bartosz Kieliba i Wiktor Pleśnierowicz. Kolejnym obrońcą, którego może zabraknąć w Trójmieście, jest Dawid Szymonowicz, zdobywca zwycięskiej bramki w starciu ze Stalą Mielec. Drobne dolegliwości ma też Kajetan Szmyt, którego nie było w Mielcu. Ze względu na zaburzony mikrocykl, tylko 33-minutowy występ ze Stalą zaliczył Frank Castaneda. Teraz Kolumbijczyk ma pomóc Zielonym w zdecydowanie większym wymiarze.

Mecz 30. kolejki PKO Ekstraklasy pomiędzy Lechią Gdańsk a Wartą Poznań rozpocznie się dzisiaj o godzinie 20. Sędzią spotkania będzie Bartosz Frankowski.