Warta Poznań walczy o awans do Ekstraklasy. Dziś półfinał z drużyną z Niecieczy

Warta Poznań rozpocznie dziś ostateczną walkę o awans do Ekstraklasy. Na stadionie w Grodzisku Wielkopolskim, który czasowo służy Zielonym jako obiekt gospodarzy, podejmie Bruk-Bet Termalicę Nieciecza w półfinale baraży o awans do najwyższej klasy rozgrywek piłkarskich.

Awans Warty do PKO BP Ekstraklasy sprawiłby ogromną radość nie tylko wiernym kibicom, ale także pozostałym poznaniakom. Już dawno nie było dwóch poznańskich drużyn piłkarskich grających jednocześnie w najwyższej klasie rozgrywek. Swój ostatni mecz w Ekstraklasie Zieloni rozegrali 25 lat temu.

Jak mówi Piotr Tworek, trener Warty Poznań, „meczów barażowych się nie gra. Mecze barażowe się wygrywa” i trudno nie zgodzić się z tymi słowami, bo stawka jest tak wysoka, że nie można pozwolić sobie na utratę punktów.

Eksperci nie chcą jednoznacznie wskazać faworyta dzisiejszego spotkania, co może być zapowiedzią dobrej gry i sportowych emocji.

Mecz rozpocznie się o godzinie 20:40. Zwycięzca w piątek zmierzy się w finale z wygranym z pary Radomiak Radom i Miedź Legnica.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google.
Polityka prywatności i obowiązujące Warunki korzystania z usługi.