Podpisano umowę na wykonanie kolejnego odcinka drogi rowerowej przy ul. Grunwaldzkiej

Zbliża się kolejny etap rozbudowy drogi rowerowej wzdłuż ul. Grunwaldzkiej. Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie podpisała umowę z wyłonionym w przetargu wykonawcą na wydłużenie trasy dla rowerzystów.

Od jesieni 2019 roku rowerzyści mogą przejeżdżać ul. Grunwaldzką między ulicami Roosevelta a Słoneczną. Marcin Gołek, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie podkreślił, że na chwilę obecną priorytetem jest wydłużenie trasy o odcinek od ul. Słonecznej/Ostroroga do ul. Jugosłowiańskiej. Ma być on gotowy jeszcze w tym roku, a prace rozpoczną się w przeciągu dwóch miesięcy.

Nowy odcinek ma liczyć 1,5 km długości.  Wydłużenie spowoduje, że rowerzyści będą w stanie sprawnie dojechać z okolic Międzynarodowych Targów Poznańskich w tereny stadionu Lecha przy u. Bułgarskiej. Ponadto zostanie wykonany ciąg pieszo-rowerowy z parku Manitiusa z ruchem rowerowym wzdłuż ul. Wyspiańskiego. Wykonawca w zakresie swoich zadań zobowiązał się do zainstalowania nowej sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszych przy ul. Marszałkowskiej. Zostaną również przebudowane instalacje świetlne na  skrzyżowaniach ul. Grunwaldzkiej z ulicami Palacza oraz Grochowskiej, a także na skrzyżowaniu ulic Wyspiańskiego i Reymonta.

Koniec prac na tym etapie jest zaplanowany na trzeci kwartał 2020 roku. Na jesieni posadzone mają zostać elementy zieleni, ponieważ pogoda w tym okresie jest bardziej korzystniejsza dla przyjmowania się roślin niż latem.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google.
Polityka prywatności i obowiązujące Warunki korzystania z usługi.