Droga rowerowa połączyła Wildę z centrum miasta

Zakończyły się prace zasadnicze przy budowie drogi rowerowej łączącej Wildę z centrum miasta. Jeszcze w tym tygodniu przywrócona zostanie stała organizacja ruchu dla samochodów na ul. Dolna Wilda.

Budowa rozpoczęła się w kwietniu tego roku. Dzięki inwestycji powstała ponad kilometrowa, dwukierunkowa droga rowerowa, która łączy rejon Parku im. Jana Pawła II z ul. Półwiejską i Krakowską.

Trasa prowadzi zachodnią stroną ul. Dolna Wilda na odcinku od ulic Świętego Jerzego do Górna Wilda oraz wschodnią stroną ul. Górna Wilda – w kierunku ul. Królowej Jadwigi. Ostatni, około 70-metrowy odcinek drogi o szerokości 2 metrów, połączył wzdłuż ulicy Półwiejskiej ul. Królowej Jadwigi z ul. Krakowską.

Inwestycja obejmowała również budowę chodnika i nowego oświetlenia oraz zatok postojowych do parkowania równoległego, a także nową nawierzchnię jezdni na całej szerokości od ul. św. Jerzego do ul. Górna Wilda. Sygnalizacje świetlne na skrzyżowaniach ul. Dolna Wilda i Świętego Jerzego, ul. Górna Wilda i Królowej Jadwigi oraz ul. Półwiejskiej i ul. Krakowskiej zostały przebudowane i dostosowane do organizacji ruchu uwzględniającej ruch rowerowy.

Do tej pory nie udało się wybudować chodnika na wysokości ul. Dolna Wilda 40 oraz chodnika i drogi rowerowej na wysokości ul. Dolna Wilda 16. Powodem jest częściowe uchylenie zezwolenia na realizację inwestycji drogowej przez wojewodę wielkopolskiego po złożonych odwołaniach.

Prace będą wznowione po ponownym uzyskaniu zezwoleń.

Pozostałe roboty zasadnicze zostały zakończone, a użytkownicy już testują nową trasę. Od najbliższego piątku, czyli 30 października, zostanie przywrócona organizacja ruchu na ul. Dolna Wilda. Od tego dnia znów będzie można się poruszać w dwóch kierunkach na całej długości ulicy, co z pewnością ucieszy kierowców, szczególnie biorąc pod uwagę trwające prace na ul. Wierzbięcice.