Wiadomo kto wybuduje drogę rowerową łączącą Wildę z centrum miasta

Wiadomo już kto wybuduje nową drogę rowerową, która połączy Wildę w rejonie parku Jana Pawła II z centrum miasta, a konkretniej z ul. Półwiejską. Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie wybrała najkorzystniejszą z ofert przygotowanych przez chętnych w przetargu. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

To inwestycja, która ma poprawić komunikację na trasie Wilda-centrum miasta. Obecnie przez większość drogi od parku Jana Pawła II cykliści muszą poruszać się jezdnią z uwagi na brak odpowiedniej infrastruktury rowerowej. Ze względu jednak na duże natężenie ruchu, wielu rezygnuje z jazdy rowerem między samochodami. Nowa droga rowerowa ma zapewnić bezpieczny i komfortowy przejazd, co być może zwiększy także liczbę osób przesiadających się z samochodów na rowery, a tym samym zmniejszy się liczba pojazdów silnikowych wjeżdżających do centrum.

Trasa ma mieć ponad kilometr długości i być dwukierunkową drogą rowerową. Trasa o szerokości od 2 do 2,5 m wyznaczona zostanie na  zachodniej stronie ul. Dolna Wilda, na odcinku od ulic Świętego Jerzego do Górna Wilda, a dalej – po wschodniej stronie ul. Górna Wilda – w kierunku ul. Królowej Jadwigi. Ostatni, około 70-metrowy odcinek drogi o szerokości 2 m połączy ulicę Królowej Jadwigi z ul. Krakowską (przez ul. Półwiejską).

Inwestycja obejmuje również budowę chodnika oraz zatok postojowych, które pozwolą na parkowanie równoległe. Sygnalizacje świetlne na skrzyżowaniach ul. Dolna Wilda i Świętego Jerzego, ul. Górna Wilda i Królowej Jadwigi oraz ul. Półwiejskiej i ul. Krakowskiej zostaną przebudowane, by dostosować je do ruchu rowerowego.

Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie wybrała najkorzystniejszą ze zgłoszonych w przetargu ofert. Wybrano konsorcjum firm: Lider konsorcjum: PJL Sp. Z o.o. Sp. K, Partner konsorcjum: BUDNET Waldemar Illman.

Prace budowlane mają rozpocząć się na wiosnę i zakończyć jeszcze w tym roku.