“Jestem dziełem sztuki” – trwa wystawa prac Daniela Lismore’a w Galerii na Dziedzińcu

W Galerii na Dziedzińcu trwa wystawa prac Daniela Lismore’a “Jestem dziełem sztuki”. Wydarzenie jest jednym z elementów obchodów 16. urodzin Starego Browaru, a część prac artysta stworzył specjalnie na tę okazję.

Wystawę można podziwiać od listopada, a chętnych do zobaczenia prac wyjątkowego artysty nie brakuje. Tytuł wystawy nie jest przypadkowy. Daniel Lismore sam o sobie mówi jako o „żywym dziele sztuki”. Jego kreatywność i niekonwencjonalne podejście do sztuki zachęciły do współpracy z nim znane osoby i marki ze świata mody, sportu czy biznesu. Współtworzy liczne kampanie reklamowe, a efekty jego pracy intrygują i zachwycają zarówno celebrytów jak i „przeciętnego Kowalskiego”. 

Jego dzieła są połączeniem klasyki i historii sztuki z powszechnym… kiczem i banalnością. Łączy materiały, biżuterię i przedmioty o różnym pochodzeniu. Inspiruje się kulturami z całego świata – od Masajów po japońskie gejsze, przez style Marii Antoniny i… Davida Bowiego.

Forma prezentacji także nie jest “klasyczna”. Lismore przygotował unikatowe rzeźby-sobowtóry artysty, które są ubrane w eklektyczne kostiumy jego autorstwa. Część z nich powstała specjalnie na poznańskie wydarzenie. 

Wystawa czynna jest do 5 listopada, kiedy to Daniel Lismore osobiście ją otworzył oprowadzając po niej gości. Czynna będzie do końca lutego i jak informuje Stary Browar, niewykluczone, że Daniel Lismore jeszcze odwiedzi Poznań.

Chętnych do zobaczenia jego prac nie brakuje.

Wystawa czynna do 28 lutego 2020, codziennie, godz. 12:00 – 20:00
Galeria na Dziedzińcu, Stary Browar w Poznaniu
Bilety: 10 zł, do kupienia na miejscu w Galerii, płatność kartą