Polski Teatr Tańca już wkrótce z własną siedzibą. Wmurowano akt erekcyjny pod budowę

“Bezdomność” Polskiego Teatru Tańca stała się już niemal “legendą” tego miejsca. W końcu jednak artyści doczekają się stałej siedziby, która powstanie przy ul. Taczaka. Choć jest to teatr objazdowy, to “dom” jest mu niezbędny. Co ważne, miejsce zaprojektowano tak, by powstała również przestrzeń dostępna dla mieszkańców, która stanie się miejscem spotkań ze studiem do realizacji […]

“Bezdomność” Polskiego Teatru Tańca stała się już niemal “legendą” tego miejsca. W końcu jednak artyści doczekają się stałej siedziby, która powstanie przy ul. Taczaka. Choć jest to teatr objazdowy, to “dom” jest mu niezbędny.

Co ważne, miejsce zaprojektowano tak, by powstała również przestrzeń dostępna dla mieszkańców, która stanie się miejscem spotkań ze studiem do realizacji projektów społecznych oraz z kawiarnią artystyczną.  Siedziba ma być gotowa do końca jeszcze tego roku.

“To nasza, samorządu województwa, zabytkowa nieruchomość, ale wpisujemy się tą adaptacją na potrzeby Teatru z jego nowoczesną siedzibą w większy projekt. Było to możliwe dzięki 12 mln zł z budżetu województwa i 8 mln zł funduszy UE z będącego w naszej gestii Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014+. “

Marszałek Woźniak, marszałek województwa

Adaptacja kamienicy obejmie m.in. dobudowę sali studyjnej, która będzie miała pwoierzchnię co najmniej 200m². Dzięki temu możliwe będzie tworzenie spektakli pokazywanych na scenach innych teatrów i ośrodków kultury, a także organizowanie wydarzeń dla ok. 150 widzów.

Inwestycja warta 21 milionów złotych jest realizowana w ramach projektu pn. „Adaptacja budynków położonych w Poznaniu przy ul. Taczaka (w tym renowacja kamienicy) na cele kulturalne Polskiego Teatru Tańca wraz z wyposażeniem”.