Kup sobie teatralny strój! Polski Teatr Tańca wyprzedaje kostiumy (galeria)

Jeśli jeszcze nie macie przebrania na andrzejkową zabawę, bal sylwestrowy albo wieczór panieński, powinniście przyjść do Polskiego Teatru Tańca 15 października. Jest to wyjątkowa i niepowtarzalna okazja, aby zabrac ze sobą cząstkę teatru do domu.

– Teatr tańca to przede wszystkim ruch, ale pełnię jego wyrazu widz ocenia także poprzez oprawę plastyczną, w której niemałą rolę odgrywa kostium sceniczny. Musi cieszyć oko widza urodą, zaciekawiać znaczeniem, a jednocześnie pełnić specyficzną funkcję, zawsze kojarzącą się z magią teatru. Właśnie tej magii będzie można dotknąć na wyprzedaży kostiumów w Polskim Teatrze Tańca – przekonują organizatorzy wyprzedaży.

Wyprzedaż będzie okazją do kupienia kostiumów zaprojektowanych przez legendarną Zofię de Inez do spektakli „Niebezpieczne związki” i „Przypadki Pana von K.”.

– Na aukcji obejrzeć, przymierzyć, zachwycić się i wylicytować będzie można także kostiumy zaprojektowane przez Conrada Drzewieckiego, Marię Balcerek do „Tanga z Lady M.”, Jolę Załecką do „Albumu z tego świata”, a także ze spektakli takich legend choreografii, jak Birgit Cullberg – dodają organizatorzy.

Wydarzenie będzie też świetną okazją do wzbogacenia domowej biblioteki o publikacje PTT, albumy jubileuszowe, plakaty oraz programy spektakli. Wyprzedaż kostiumow w Polskim Teatrze Tańca przy ul. Koziej 4 rozpocznie się w sobotę, 15 października o godzinie 10.00 i potrwa do godz. 16.00.