Znaczna ilość narkotyków przechwycona przez wielkopolską policję. Zaczęło się od… przekroczenia prędkości

Niemal 8 kg amfetaminy, ponad 170 tabletek o działaniu psychotropowym i kilogram marihuany – tyle „towaru” zabezpieczyli policjanci z Grodziska Wielkopolskiego. Wszystko zaczęło się od… kontroli drogowej w związku z przekroczeniem prędkości. Czarnorynkową wartość zabezpieczonych narkotyków oszacowano na prawie pół miliona złotych. W sprawie zatrzymano 6 osób.

Akcję przeprowadzono w ubiegłym tygodniu. Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę samochodu osobowego, który przekroczył dozwoloną prędkość. W czasie sprawdzania dokumentów ustalono, że mężczyzna jest poszukiwany w związku z przestępstwami narkotykowymi.

Funkcjonariusze postanowili wylegitymować pozostałych pasażerów i przeszukania bagaży. Do działań włączono również psa policyjnego wyszkolonego do wykrywania zapachów narkotyków. Podczas przeszukania znaleziono dużą ilość suszu roślinnego, różnego rodzaju tabletek oraz białego proszku. Już wstępne oględziny wskazywały, że są to marihuana i amfetamina, a także możliwe tabletki psychotropowe.

Podjęto decyzję o przeszukaniu miejsc zamieszkania wszystkich osób, u których ujawniono narkotyki.

Na terenie jednej z posesji w Grodzisku Wielkopolskim zabezpieczono prawie 8 kilogramów amfetaminy, ponad 170 tabletek o działaniu psychotropowym oraz kilogram marihuany. Łącznie, czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to prawie 500 tysięcy złotych.

W sprawie zatrzymano 6 osób – 5 mężczyzn oraz kobietę – mających związek z tym zdarzeniem. Wszystkim postawiono zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków. Wobec dwóch mężczyzn uznawanych za liderów grupy zastosowano tymczasowy areszt. Wobec pozostałych zastosowano dozór policyjny. Wszystkim grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google.
Polityka prywatności i obowiązujące Warunki korzystania z usługi.