Poznań wprowadza kolejne działania pomocowe dla przedsięborców

Miasto Poznań podjęło decyzję o wdrożeniu kolejnych mechniazmów, które mają pomóc poznańskim przedsiębiorcom poradzić sobie z kryzysem i trudną sytuacją związaną z epidemią kroonawirusa w Polsce.

Nowymi udogodnieniami dla przedsiębiorców są:

– możliwość obniżenia o 50 proc. dotychczasowego czynszu na okres 3 miesięcy (kwiecień, maj, czerwiec 2020 r.); 

– możliwość potrącenia obniżonego czynszu oraz 50 proc. opłat za media w okresie  3 miesięcy (kwiecień, maj, czerwiec 2020 r.) z wpłaconej kaucji. Kaucja będzie musiała zostać uzupełniona do 30 kwietnia 2021 roku.

W konsekwencji najemca będzie zobowiązany do zapłaty jedynie 50 proc. opłat z tytułu  mediów za kwiecień, maj, czerwiec tego roku.

Poznańscy przedsiębiorcy i organizacje pozarządowe będą mogły cały czas korzystać z propozycji przedstawionych wcześniej, ale nowa oferta zapewnia dużo szerszy zakres pomocy.

Wnioski mogą składać najemcy lokali użytkowych, którzy: w dniu złożenia wniosku rozliczają się z podatku dochodowego na terenie Miasta Poznania, nie mieli na 29 lutego 2020 roku zaległości w płatności czynszu (dopuszczalne są zaległości za media wynikające ze złożonych reklamacji itp.) oraz udokumentują, że w porównaniu do stycznia/lutego 2020 roku w marcu uzyskali przychody niższe o co najmniej 25 proc. 

Przedsiębiorcy i organizacje pozarządowe, które nie spełniają jednego z powyższych warunków, również będą mogły liczyć na pomoc na podstawie indywidualnych porozumień.