W weekend na trasie Maltanki będą kursować dwa parowozy

W najbliższy weekend, z okazji Dni Pary, na trasie kultowej Maltanki pojawią się dwa kultowe parowozy – poza poznańskim Borsigiem Bn2t wagoniki ciągnąć będzie także Lowa 26004 z Białośliwia.

Borsig Bn2t w tym roku obchodzi swoje 95. urodziny, dlatego w najbliższy weekend odwiedzi go kolega – Lowa 26004 wypożyczony od Towarzystwa Wyrzyskiej Kolei Wąskotorowej w Białośliwiu. Parowóz ten został wyprodukowany w 1951 roku w Poczdamie i początkowo wykorzystywany w Krakowie, a następnie w Mirosławiu Ujskim.

Po zakończeniu regularnej eksploatacji parowóz trafił najpierw do skansenu, a następnie pod opiekę miłośników wąskotorówek z Białośliwia. Dopiero w ubiegłym roku powrócił na tory, dlatego najbliższy weekend będzie wyjątkową atrakcją na poznańskiej trasie Maltanki.

Oba parowozy będą dostępne przez cały weekend, 29 i 30 sierpnia. Kto nie będzie mógł zobaczyć ich w akcji, będzie miał także okazję, by to zrobić we wrześniu – w weekend 12 i 13 września Lowa zastąpi w ruchu Borsiga, a 26 i 27 września znów wszystkie pociągi będą prowadzone trakcją parową. Tradycyjnie składy będą się mijać na stacji Balbinka.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google.
Polityka prywatności i obowiązujące Warunki korzystania z usługi.