Poznań zakupi więcej szczepionek na grypę. Z bezpłatnych szczepień skorzysta więcej poznaniaków

Poznań chce zakupić większą liczbę szczepionek przeciw grypie, dzięki czemu będzie można podać ją większej liczbie poznańskich seniorów i seniorek. Dzięki przegłosowanym przez radnym zmianom w budżecie, będzie można zaszczepić o 2 tysiące więcej osób niż planowano.

Co roku Poznań oferuje najstarszym mieszkańcom możliwość bezpłatnego szczepienia przeciw grypie. Szczepionki kupowane są z miejskiego budżetu od 2018 roku. Według pierwotnego, pięcioletniego planu co roku na ten cel miało być przeznaczane ok. 300 tysięcy złotych.

W tym roku, z uwagi na sytuację epidemiologiczną w kraju, podjęto decyzję o zakupie większej liczby szczepionek. Dzięki poprawce w budżecie, na ten cel zostanie przeznaczonych 150 tysięcy złotych więcej, co pozwoli na zaszczepienie 2 tysięcy więcej seniorów niż pierwotnie planowano.

Program skierowany jest do osób, które ukończyły 60. rok życia i są czasowo lub na stałe zameldowane w Poznaniu, rozliczając podatek w stolicy Wielkopolski.

Realizatorem miejskiego programu jest spółka Edictum. Darmowe szczepienia w Poznaniu rozpoczną się, gdy szczepionki dotrą do Polski.

W Polsce sezon grypowy trwa od października do kwietnia, a szczyt zachorowań przypada między styczniem a marcem.