Nadzieja i oczekiwanie – jak wygląda sytuacja na lotnisku Poznań-Ławica?

Wszelkie plany, jakie jeszcze na początku roku miała branża lotnicza już w marcu można było wyrzucić do kosza. Pandemia koronawirusa zmieniła rzeczywistość, a przyszłość wciąż jest niepewna i zależna od czynników, na które porty czy linie lotnicze nie mają wpływu. O sytuację i prognozy na najbliższe miesiące zapytaliśmy prezesa Portu Lotniczego Poznań-Ławica, Mariusza Wiśniewskiego.

Prezes Portu Lotniczego Poznań – Ławica, Mariusz Wiatrowski w wywiadzie dla portalu Codzienny Poznań opowiedział m.in. o tym, jak rzeczywistość zweryfikowała wcześniejsze plany lotniska, jak wyglądało ponowne otwarcie lotów międzynarodowych i ile lotów realizowanych jest obecnie. Podkreślił procedury bezpieczeństwa, jakie wprowadzono na terenie portu.

Prezes wyjaśnił także sytuację związaną z trudnościami finansowymi portu, które wynikają nie tylko z pandemii, ale przede wszystkim z wieloletnim wypłacaniem wielomilionowych odszkodowań za hałas. Odniósł się także do informacji o konieczności redukcji zatrudnienia wśród pracowników lotniska.

W rozmowie z Piotrem Szulcem prezes Wiatrowski odpowiedział również na pytanie dotyczące najbliższej przyszłości lotniska na Ławicy wskazując, że branża spodziewa się kolejnego lockdownu, a więc ponownego zawieszenia lotów międzynarodowych – częściowo lub całkowicie.

 

autorka: A. Karczewska