Dwóch poszukiwanych przez sąd zatrzymanych w weekend przez straż graniczną

W Wielkopolsce zatrzymano kolejne poszukiwane przez wymiar sprawiedliwości osoby. Jedną z nich był poszukiwany 52-latek zatrzymany na poznańskim lotnisku, natomiast drugi to 36-latek zatrzymany na jednej z wielkopolskich dróg.

Oba zatrzymania miały miejsce w weekend. W sobotę, na lotnisku Poznań-Ławica podczas odprawy pasażerów udających się do Turcji. Gdy kontrolowano dokumenty 52-latka okazało się, że jest on poszukiwany na podstawie listu gończego wystawionego przez Sąd Rejonowy w Bydgoszczy.

Powodem była konieczność odbycia 50 dni kary pozbawienia wolności, która była wynikiem nieuiszczonej grzywny w wysokości 4 tysięcy złotych, którą otrzymał za popełnione przestępstwa przeciwko wiarygodności dokumentów.

Po ustaleniu ważności poszukiwań oraz skonsultowaniu z organem  poszukującym, zezwolono mężczyźnie na uiszczenie zaległej kwoty na konto bankowe Sądu Rejonowego w Bydgoszczy, by uniknąć kary pozbawienia wolności. Mężczyzna skorzystał z takiej możliwości i po okazaniu dowodu wpłaty został zwolniony.

Drugie zatrzymanie miało miejsce w niedzielę na jednej z wielkopolskich dróg. Funkcjonariusze Straży Granicznej z Kalisza zatrzymali do kontroli samochód osobowy, kierowany przez 36-letniego mężczyznę. Podczas sprawdzania dokumentów ustalono, że jest on poszukiwany od prawie 4 lat przez Sąd Rejonowy w Wieluniu.

W tym przypadku interwencja zakończyła się zatrzymaniem i przekazaniem lokalnej Policji.