Kolejna inwestycja bez odpowiedniego zabezpieczenia drzew. Tym razem interweniuje rada osiedla z Łazarza

Na kolejnym placu budowy wykonawca zapomniał o dbaniu o roślinność. Tym razem interweniowała Rada Osiedla św. Łazarz, która zwróciła uwagę na przebudowę ul. Jarochowskiego.

Na naszym portalu informowaliśmy o sprawie nieprawidłowo zabezpieczonej zieleni przy inwestycjach prowadzonych na Wildzie (więcej tutaj), jednak okazuje się, że podobnych problemów jest więcej.

Jak zauważa Rada Osiedla św. Łazarz, na terenie przebudowywanej ul. Jarochowskiego także zapomniano o odpowiedniej ochronie drzew. Osiedlowi radni od kilku tygodni na bieżąco interweniują w sprawie m.in. zbyt długo odkrytych korzeni drzew, składowaniu na nich materiałów budowlanych czy opieraniu materiałów o rośliny.

Wykonawca kilkukrotnie został upomniany słownie przez spółkę Poznańskie Inwestycje Miejskie, jednak jak zaznacza rada osiedla, nie przynosi to pożądanych efektów. Okoliczni mieszkańcy obawiają się, że nieodpowiednio zabezpieczona roślinność i doprowadzenie do uschnięcia korzeni sprawi, że drzewa mogą zacząć obumierać lub przewrócić się na skutek zaburzonej statyki.

Problemem jest również m.in. złe składowanie materiałów budowlanych, co także niszczy roślinność. Odnotowano również przypadki połamanych koron drzew, które zostały uszkodzone po tym, jak robotnicy parkowali pod nimi sprzęt drogowy.

Radni z Łazarza poprosili również o pomoc Zarząd Dróg Miejskich i jak się okazało, był to dobry krok. Spółka interweniowała, dzieki czemu roślinność została zabezpieczona. Rada Osiedla oczekuje jednak lepszej współpracy z PIM, by nie były konieczne codzienne kontrole mieszkańców zaniepokojonych stanem drzew na terenie prowadzonej inwestycji.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google.
Polityka prywatności i obowiązujące Warunki korzystania z usługi.