Ostatnie dni na głosowanie w Poznańskim Budżecie Obywatelskim 2021

To już ostatnie dni, by zagłosować w Poznańskim Budżecie Obywatelskim na 2021 rok. Mieszkańcy mogą zadecydować, na co wydać pieniądze z budżetu miejskiego. Na realizację zwycięskich projektów zarezerwowano 21 mln złotych.

Poznański Budżet Obywatelski od lat cieszy się coraz większą popularnością wśród poznaniaków. Mieszkańcy chcą decydować o sposobie wydawania pieniędzy z miejskiego budżetu, inwestując w okolicę i projekty związane z codziennym życiem w mieście. Nie brakuje pomysłów i projektów, a także chętnych do głosowania.

W tym roku procedurę weryfikacji i dopuszczenia do głosowania pozytywnie przeszło 175 projektów, które wpisano na listę. Wśród nich są 34 projekty ogólnomiejskie, 129 projektów rejonowych oraz 12 projektów w ramach Zielonego Budżetu. Ta ostatnia kategoria to tegoroczna nowość, która poświęcona jest projektom skupiającym się na środowisku i terenach zielonych.

Każdy mieszkaniec Poznania, bez względu na wiek, może oddać maksymalnie 4 głosy – jeden na ogólnomiejski, jeden na projekt Zielonego Budżetu oraz na dwa projekty rejonowe. W przypadku niepełnoletnich mieszkańców konieczna jest zgoda rodzica lub opiekuna.

W tej edycji do rozdysponowania między zwycięskie projekty jest 21 mln złotych, w tym 15 mln na projekty rejonowe oraz 6 mln na ogólnomiejskie – w tym 4 mln na Zielony Budżet.

Głosowanie trwa do 20 listopada, do godziny 12:00. Odbywa się jedynie drogą elektroniczną poprzez serwis poświęcony PBO. Wyniki głosowania będą znane 30 listopada.