“Studenckie Śniadania”, czyli studenci odpowiadają na pytania kandydatów na studia

W piątek zainaugurowano akcję “Studenckie Śniadania”, która ma na celu przybliżenie przyszłym studentom życia w studenckim mieście jakim jest Poznań oraz informacji na temat poszczególnych poznańskich uczelni. To inicjatywa, która ma pomóc przede wszystkim tym, którzy z powodu pandemii nie mogli uczestniczyć w dniach otwartych uczelni lub wciąż wahają się przy podejmowaniu decyzji dotyczącej dalszej edukacji.

Akcja jest organizowana przez fundację Jeden Uniwersytet oraz Porozumienie Samorządów Studenckich Uczelni Poznańskich. Partnerem cyklu jest Miasto Poznań. 

“Studenckie śniadania” to spotkania transmitowane w mediach społecznościowych, podczas których poznańscy studenci odpowiadają na najczęściej zadawane przez kandydatów na studia pytania, a także przybliżają codzienność studencką w Poznaniu.

Prelegenci opowiadają o swoich doświadczeniach, a także możliwościach rozwoju i podjęcia pracy w stolicy Wielkopolski. Wskazują na atuty zarówno swoich uczelni jak i samego miasta, które jest uznawane za jedno z najbardziej przyjaznych studentom.

Podczas spotkania poruszane są również tematy dotyczące konkretnych kierunków oraz refleksji nad nimi. Co ważne, w Studenckich Śniadaniach biorą udział przedstawiciele zarówno państwowych jak i prywatnych uczelni w Poznaniu.

W akcji udział biorą studenci Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, Uniwersytetu Ekonomicznego, Politechniki Poznańskiej, Uniwersytetu Medycznego, Uniwersytet SWPS, Wyższej Szkoły Bankowej, Uniwersytetu Przyrodniczego czy Collegium Da Vinci.

W planach są kolejne transmisje, tym razem będą one prowadzone z terenu zaangażowanych w akcję uczelni. “Studenckie Śniadania” można śledzić na Facebooku fundacji Jeden Uniwersytet.