Wysypisko śmieci i szczury na podwórzu kamienicy w centrum Poznania

Utrzymanie właściwego stanu czystości i porządku w obrębie nieruchomości należy do podstawowych obowiązków jego zarządcy. Niestety, nie wszyscy o tym pamiętają, a wówczas powstanie “śmietniska” to kwestia często zaledwie kilku dni czy tygodni. Przekonali się o tym mieszkańcy jednej z kamienic w centrum Poznania, których podwórze od pewnego czasu wyglądało jak wysypisko śmieci. Co więcej, […]

Utrzymanie właściwego stanu czystości i porządku w obrębie nieruchomości należy do podstawowych obowiązków jego zarządcy. Niestety, nie wszyscy o tym pamiętają, a wówczas powstanie “śmietniska” to kwestia często zaledwie kilku dni czy tygodni.

Przekonali się o tym mieszkańcy jednej z kamienic w centrum Poznania, których podwórze od pewnego czasu wyglądało jak wysypisko śmieci. Co więcej, zwykle bardzo szybko ludzie przyzwyczajają się do takiego stanu i… sami pogłębiają problem przestając dbać o porządek.

Strażnik miejski po przybyciu na miejsce dokonał oględzin podwórza. Okazało się, że pojemniki na odpady były przepełnione, a wokół leżały sterty liści, stare opony i meble.

Mieszkańcy zgłosili również pojawienie się szczurów w okolicy.

Strażnik nakazał właścicielowi nieruchomości uprzątnięcie podwórza, a także przeprowadzenie deratyzacji. Straż miejska zapowiada regularne kontrole w tym miejscu, by sprawdzić, czy właściciel odpowiednio wywiązuje się ze swoich obowiązków.