Poznańska Nagroda Literacka po raz siódmy! Można już zgłaszać kandydatów

Można już zgłaszać kandydatów do kolejnej edycji Poznańskiej Nagrody Literackiej. To wyróżnienie przyznawane od 2015 roku o łącznej wartości 100 tysięcy złotych.

Poznańska Nagroda Literacka składa się z dwóch części: Nagrody im. Adama Mickiewicza oraz Stypendium im. Stanisława Barańczaka. Ta pierwsza przyznawana jest za całokształt twórczości i wynosi 60 tysięcy złotych. Z kolei stypendium trafia do młodych twórców przed 35. rokiem życia i wynosi 40 tysięcy złotych.

Nagrodę ustanowiono po śmierci Stanisława Barańczaka w 2015 roku, z inicjatywy prezydenta Poznania, Jacka Jaśkowiaka oraz ówczesnego rektora UAM, prof. Bronisława Marciniaka. Miasto i UAM wspólnie fundują Nagrodę.

W tym roku Poznańska Nagroda Literacka będzie przyznawana już po raz siódmy. Zgłoszenia przyjmowane będą do 15 lutego. Do tego czasu należy przesyłać książki literackie oraz z zakresu szeroko rozumianej humanistyki, w postaci tradycyjnej lub elektronicznej, należy nadsyłać do 15 lutego 2021 r. na adres: Centrum Kultury ZAMEK, ul. Św. Marcin 80/82, 61-809 (z dopiskiem PNL).

Kapituła Konkursowa ogłosi nazwisko laureata Nagrody oraz nazwiska trojga nominowanych do Stypendium do końca kwietnia 2021 roku.

Wręczenie nagród zaplanowane jest podczas gali, która ma się odbyć 28 maja 2021 roku.