Zoo Poznań od dziś czynne dłużej

Od dzisiaj poznańskie zoo przechodzi na tryb wiosenny, co oznacza, że jest czynne dłużej. Zmiany dotyczą także cennika biletów.

Od 1 marca Zoo Poznań – zarówno Stare jak i Nowe)  jest czynne dłużej niż zimą, czyli do godziny 17:00. Oznacza to także przywrócenie sezonowego cennika biletów wstępu. Kolejki kursujące po zoo będą dostępne dopiero za miesiąc – od 1 kwietnia, kiedy prawdopodobnie będzie cieplej.

Obecnie część mieszkańców poznańskiego ogrody zoologicznego powoli wybudza się po zimowym śnie. Niektóre zwierzęta nadal pozostają w swoich „zimowych” domkach, gdzie czekają na cieplejsze dni, by wyjść na wybieg.

Nie oznacza to jednak, że brakuje atrakcji – można podziwiać większość zwierząt, choć przy pogodzie takiej jak dziś, na spacer zalecane jest nieco cieplejsze ubranie.

Jednocześnie Zoo Poznań przypomina, że zwiedzających obowiązuje nakaz zasłaniania nosa i ust oraz zachowanie dystansu od innych zwiedzających, pracowników oraz samych zwierząt.

Punkty gastronomiczne na terenie ogrodu są nieczynne – zgodnie z decyzją sanepidu wynikającą z obowiązujących obostrzeń.