Rośnie nowa część szkoły na Podolanach, będzie też dodatkowy budynek z biblioteką

Na Podolanach trwa rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 62 przy ul. Druskienickiej. W miejscu wyburzonego już parterowego pawilonu powstaje nowa, trzykondygnacyjna część budynku. Uczniowie będą mogli z niej korzystać w przyszłym roku.

Do tej pory wzniesiony został już parter i ok. 60 proc. pierwszego piętra. Podjęto też decyzję o budowie wolnostojącego, parterowego budynku auli szkolnej z pomieszczeniami przeznaczonymi na potrzeby biblioteki Raczyńskich. Podpisaliśmy w tej sprawie aneks z wykonawcą prac, który będzie budował go równolegle z nową częścią szkoły – mówi Grzegorz Bubula, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Budynek z biblioteką Raczyńskich i aulą powstanie naprzeciwko obecnego, głównego wejścia do szkoły. Wykonawca ogrodził już tam plac budowy, a w przyszłym tygodniu zamierza rozpocząć roboty ziemne.

Prace przy budowie nowej części szkoły przylegającej do głównego gmachu przebiegają zgodnie z harmonogramem. Będzie miała trzy kondygnacje, dzięki czemu powierzchnia użytkowa placówki zwiększy się o niemal 2,4 tys. metrów kwadratowych. W nowej części planowane jest miejsce na m.in. 16 sal lekcyjnych, pomieszczenie biblioteki szkolnej oraz pokój nauczycielski, a także gabinet psychologa, toaletę, szatnię i pomieszczenia administracyjne. Parter zostanie przystosowany do ewentualnych potrzeb lokalowych przedszkola.

Szkoła zyska także nowe, główne wejście z poziomu parteru, przestronną klatkę schodową łączącą nadziemne kondygnacje budynku, dyżurkę i windę. Takie rozwiązanie zapewni wygodny dostęp do budynku wszystkim osobom, także starszym, z niepełnosprawnościami oraz poruszającym się z wózkami lub małymi dziećmi.

Koniec robót budowlanych trzykondygnacyjnej części szkoły planowany jest na grudzień tego roku, a w pierwszym kwartale 2022 r. przewidziana jest procedura odbiorowa. Natomiast zakończenie całego zadania, obejmującego także budowę budynku z aulą i biblioteką, planowane jest na maj 2022 r.