Samochody blokujące torowisko, nielegalne wysypiska śmieci – ponad 1600 zgłoszeń od mieszkańców w ciągu tygodnia

W ubiegłym tygodniu mieszkańcy Poznania przekazali straży miejskiej aż 1601 zgłoszeń. Najwięcej dotyczyło nieprawidłowości w parkowaniu, w tym także utrudnienia ruchu, jednak często problemem były także kwestie ochrony środowiska.

 

Spośród 1601 zgłoszeń od mieszkańców aż 952 dotyczyły nieprawidłowości w parkowaniu.

W ubiegłym tygodniu strażnicy miejscy założyli aż 397 blokad na koła i wystawili 270 wezwań dla kierowców. Odholowano także 13 samochodów, które zagrażały bezpieczeństwu w ruchu drogowym lub tamowały ruch.

Wśród tych drugich znalazły się m.in. zablokowanie torowiska na ul. Małopolskiej. Tramwaje nie mogły przejechać z powodu samochodu zaparkowanego zbyt blisko torowiska. Na miejsce wezwano lawetę i choć kierowca zdążył wrócić do czasu jej przyjazdu i przeparkować pojazd, to musiał zapłacić mandat oraz ponieść koszty wezwania lawety. Zapłacił także za wstrzymanie ruchu 4 pojazdów – kara naliczana jest za każdą minutę blokowania.

W ciągu 7 dni straż miejska otrzymała również 214 zgłoszeń o wysypiskach odpadów komunalnych oraz przypadkach niszczenia zieleni. Wobec zwierząt podjęto 144 interwencje, natomiast zakłócanie porządku publicznego było powodem 61 interwencji. W większości zgłoszenia dotyczyły osób spożywających alkohol.

Z kolei 109 zgłoszeń dotyczyło zagrożenia zdrowia i życia ludzkiego. Najczęściej dotyczyło to osób bezdomnych. Strażnicy miejscy zgłosili także odpowiednim służbom 46 awarii technicznych.

Operatorzy monitoringu miejskiego przekazali ponad 90 zgłoszeń, które zakończyły się skutecznymi interwencjami policji lub straży miejskiej.