Banery w hołdzie dla pracowników służby zdrowia przed wejściem do Urzędu Marszałkowskiego

W Światowym Dniu Służby Zdrowia przed wejściem do Wielkopolskiego Urzędu Marszałkowskiego pojawiła się specjalna okolicznościowa ekspozycja, która ma być wyrazem wdzięczności za trud i pracę pracowników służby zdrowia w codziennej walce o zdrowie i życie człowieka, nie tylko w czasie pandemii.

 

Światowy Dzień Zdrowia i Dzień Pracownika Służby Zdrowia obchodzony jest 7 kwietnia, w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia.

By uczcić ten dzień, na filarach przed wejściem do urzędu marszałkowskiego w Poznaniu zaprezentowano specjalną ekspozycję. Pod napisem „Bohaterom tych trudnych dni – DziękujeMY!” znalazły się zdjęcia ukazujące reprezentantów czterech grup specjalizacji medycznych – ratowników, naukowców i laboratorantów, lekarzy oraz pielęgniarek i pielęgniarzy.

Jak podkreśla marszałek, szczególnie teraz, w okresie pandemii, gdy od roku służba zdrowia i naukowcy walczą ze śmiertelnym wirusem, który opanował świat, ważne jest, by pamiętać o tym, aby nawet w symboliczny sposób i w drobnych gestach okazywać wdzięczność tym, którzy pełnią służbę na rzecz chorych.

„Samorząd Województwa Wielkopolskiego chce podziękować tym, którzy ofiarnie pomagają, także z narażeniem zdrowia i życia, i walczą o nasze zdrowie i życie. Bez poświęcenia ludzi, ich wierności przysiędze Hipokratesa i heroizmowi, na niewiele zdałyby się środki ochrony i urządzenia, pomagające w leczeniu chorych na COVID-19” przekazała Anna Parzyńska-Paschke z biura prasowego Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu.