W Poznaniu ruszył punkt opieki dla seniorów, którzy przeszli COVID-19

Od dziś można korzystać z Punktu Opieki post-COVID 60+ w Poznaniu, który działa w budynku Hospicjum Pallium na os. Rusa. Dla seniorów dostępne są tam bezpłatne konsultacje ze specjalistami.

 

Program ma charakter pilotażowy, jednak jeśli idea się przyjmie i będą możliwości kontynuowania działania, zostanie przedłużony. Powstał z myślą o poznańskich seniorach, którzy przeszli Covid-19. Celem jest zapobieganie powikłaniom, jakie choroba mogła wywołać u pacjentów.

Osoby w wieku co najmniej 60. lat (rocznikowo) i na stałe lub czasowo mieszkają w Poznaniu mogą skorzystać z bezpłatnych konsultacji ze specjalistami. Konieczne będzie przedstawienie dokumentacji potwierdzającej Covid-19. Do programu mogą przystąpić osoby, które w okresie min. 12 tygodni od rozpoznania choroby mają nowe objawy, dolegliwości lub pogorszenie funkcjonowania.

Punkt mieści się w budynku Hospicjum Pallium na os. Rusa 55 w Poznaniu. Umawianie na pierwszą wizytę jest możliwe za pośrednictwem Biura Poznań Kontakt, pod numerem 61 646 33 44.

Osoby zakwalifikowane do programu uzyskają kompleksową ocenę geriatryczną, a następnie w zależności od potrzeb i zdiagnozowanych problemów, będą mogły skorzystać z konsultacji geriatrycznej, neuropsychologicznej, dietetycznej, z zakresu terapii zajęciowej oraz fizjoterapeutycznej.

Realizatorem projektu jest Polskie Towarzystwo Gerontologiczne, z którym Miasto podpisało umowę na prowadzenie Punktu Opieki post-Covid 60+.