Strefa Płatnego Parkowania na wszystkich ulicach Łazarza i Wildy – od kiedy?

ZDM Poznań przekazał, kiedy można spodziewać się wprowadzenia odpłatności za parkowanie na wszystkich ulicach Łazarza i Wildy w związku z całkowitym wdrożeniem Strefy Płatnego Parkowania.

 

Proces wprowadzenia systemu opłat za parkowanie na Wildzie i Łazarzu można nazwać pechowym. Najpierw pandemia opóźniła wybór wykonawcy Stref Płatnego Parkowania na obu osiedlach, a później kilkukrotnie plany krzyżowała pogoda, a dokładniej jesienno-zimowa aura, podczas której nie było możliwe wykonywanie prac umożliwiających wprowadzenie nowej organizacji ruchu.

Obecnie Strefa Płatnego Parkowania obowiązuje jedynie na części wildeckich i łazarskich ulic, przy czym kolejne są wprowadzane sukcesywnie, co kilka tygodni.

Jak poinformował dziś ZDM, uruchomienie odpłatności na wszystkich ulicach Łazarza i Wildy w ramach SPP planowane jest na lipiec tego roku. Na razie nie ma jednak dokładnej daty.

Obecnie trwają prace na Wildzie, gdzie przygotowywana jest nowa organizacja na obszarach 3, 4 i 5, czyli między ulicami: Przemysłową, 28 czerwca 1956 r., Hetmańską, Fabryczną i Roboczą, gdzie odpłatność za parkowanie ma zacząć obowiązywać od czerwca. Następnie wykonawca przejdzie na rejon Dolnego Łazarza, czyli obszar ograniczony ulicami: Gąsiorowskich, Graniczna i Kolejowa.

Utrzymanie lipcowego terminu, jako czasu zakończenia prac i całościowego uruchomienia SPP zależy od warunków pogodowych, w tym od opadów deszczu i wilgotności powietrza. Można jednak spodziewać się, że w najbliższych tygodniach nie będzie długotrwałych intensywnych opadów deszczu, co zakłóciłoby prace.