Strefa Płatnego Parkowania na obszarach 1 i 2 na Wildzie ruszy od maja

Strefa Płatnego Parkowania na kolejnych ulicach Wildy wystartuje na początku maja. Warunkiem jest dokończenie prac związanych z oznakowaniem ruchu na czterech wildeckich ulicach.

 

Chłapowskiego, Zmartwychwstańców, Dąbrówki i Pamiątkowa to cztery ulice, od których zależy planowane na 4 maja uruchomienie Strefy Płatnego Parkowania na obszarach z etapu 1 i 2.

Wykonawca musi dokończyć wykonywanie oznakowania i wdrażanie zmian w organizacji ruchu. Prace na ul. Chłapowskiego i Zmartwychwstańców planowane są na czwartek, 22 kwietnia, z kolei na ul. Dąbrówki i Pamiątkowej pracownicy wykonawcy pojawią się dzień później. Wszystkie cztery ulice są znaczną częścią obszaru objętego pierwszym etapem SPP na Wildzie. Etap drugi, czyli rejon m.in. ul. Traugutta, Hetmańskiej i Rolnej jest już gotowy.

Roboty na każdej z ulic mają potrwać jeden dzień.

Po zakończeniu wszystkich prac w etapie pierwszym możliwe będzie uruchomienie poboru opłat na terenie ulic z pierwszego i drugiego etapu robót. Ma to nastąpić 4 maja. Nowa organizacja ruchu, w tym sposób parkowania, zaczną obowiązywać bezpośrednio po zakończeniu prac.

Podczas prac na ul. Chłapowskiego, Zmartwychwstańców, Dąbrówki i Pamiątkowej obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się. Kierowcy proszeni są o przeparkowanie samochodów z powyższych ulic na czas prowadzenia robót.