Kierowcy jeżdżą pod prąd i parkują na chodnikach ignorując zmiany w organizacji ruchu na ul. Potockiej

To już kolejna ulica, na której wprowadzono zmiany w organizacji ruchu z uwagi na wdrażanie Strefy Płatnego Parkowania i kolejna, na której… kierowcy ignorują znaki informujące o zmianach. ZDM przypomina, że od kilku dni ul. Potockiej jest jednokierunkowa.

 

Zmiany na ul. Potockiej, między ul. Głogowską a Lodową obowiązują od poniedziałku, 10 maja, jednak wiele osób wciąż jeździ „na pamięć”, łamiąc jednocześnie przepisy i jadąc pod prąd.

ZDM przypomina, że na wskazanym odcinku obowiązuje ruch jednokierunkowy. Nie dotyczy to rowerów, dla których wyznaczono kontraruch rowerowy. Nie ma także wjazdu z ul. Lodowej na ul. Potocką.

Parkowanie po południowej stronie ulicy, czyli od Górczyna, możliwe jest na wyznaczonych równolegle do jezdni miejscach. Uporządkowanie parkowania miało na celu „uwolnienie” chodnika z parkujących pojazdów. Niestety, nadal część kierowców parkuje „po staremu”.

ZDM apeluje o zwracanie uwagi na nowe oznakowanie i stosowanie się do zmian. Łamanie przepisów wiąże się nie tylko z możliwością bycia ukaranym, ale także stwarza zagrożenie dla bezpieczeństwa pozostałych uczestników ruchu.

Co ważne, wciąż nie jest to jeszcze docelowa organizacja ruchu na ul. Potockiej. Docelowo ruch jednokierunkowy będzie obowiązywał aż do ul. Łukaszewicza.