Remont odcinka S11 jeszcze w tym roku. Można spodziewać się dużych korków

Jeszcze w tym roku wyremontowany zostanie ok. 12-kilometrowy odcinek trasy S11 między węzłami Krzesiny i Kórnik Północ. To ważna wiadomość przede wszystkim dla wielu osób, które codziennie dojeżdżają tamtędy do pracy i szkoły, a także dla licznych firm logistycznych, ponieważ inwestycja przyniesie utrudnienia w ruchu.

 

Odcinek S11 między węzłem Krzesiny oraz węzłem Kórnik Północ został oddany do użytku w 2009 roku. Zarządza nim Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Poznaniu.

To jedna z najbardziej obciążonych ruchem dróg. Codziennie wiele osób z okolicznych powiatów dojeżdża tamtędy do pracy i szkoły oraz na autostradę A2. Podobnie w drugą stronę, gdy poznaniacy dojeżdżają do pracy przede wszystkim w podpoznańskich firmach i hurtowniach zlokalizowanych na terenie gminy Kórnik. Nie da się ukryć, że znaczną część ruchu stanowią jednak samochody ciężarowe z firm logistycznych i hal produkcyjnych znajdujących się w rejonie m.in. Gądek, Żernik czy Koninka. Hale powstaje coraz więcej, a droga pozostaje coraz mniej wydolna.

Planowana inwestycja nie zmieni jednak sytuacji związanej z przepustowością trasy. W ramach prac zostanie jedynie wyremontowana nawierzchnia jezdni, a oznakowanie poziome i pionowe będzie odnowione.

Prace prowadzone na ok. 12-kilometrowym odcinku będą wiązały się z dużymi utrudnieniami w ruchu. Ruch będzie odbywał się dwukierunkowo na jednej jezdni, podczas gdy roboty będą wykonywane na drugiej. Inwestycja prawdopodobnie będzie realizowana odcinkowo, jednak nawet mniejsze zwężenia z pewnością spowodują powstanie długich korków.

W postępowaniu przetargowych GDDKiA wpłynęły dwie oferty, które mieszczą się w budżecie przyjętym na ten cel. Obecnie trwa analiza złożonych dokumentów, a umowa ma zostać podpisana wkrótce.